-= Klub Aloha =-

Dodaj nas na Facebook!


Menu witryny

LogowanieWyżej, szybciej, dalej!

Red Bull Paper Wings gotowi do startu.
„Mając do dyspozycji jedynie kartki papieru, miliony pomysłów, silne lub sprawne ręce oraz pokaźną porcję zdrowej rywalizacji, możesz zapisać się na kartach historii sportu.” W taki sposób Red Bull zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w zabawie.

Rywalizacja obejmowała 3 kategorie: lot na dystans, lot na czas oraz akrobacje lotnicze. Kwalifikacje do konkursu rozpoczęły się 14 stycznia 2009 roku i od tego czasu odbywały się co kilka dni  w kilkunastu największych miastach w Polsce, w tym także we Wrocławiu. Miasto to reprezentowane było przez dwóch bolesławian: Tomasza Chodyrę i Macieja Mazura. Obydwaj zwyciężyli we Wrocławiu: Tomek w akrobacji, Maćkowi udało się pobić rekord Polski w rzucie papierowym samolotem na dystans.

Ostatnim etapem były zawody w Gdańsku, gdzie poza standardowymi eliminacjami, odbyła się także dogrywka między tymi zawodnikami, którym udało się uzyskać maksymalną liczbę punktów w swoich miejscowościach.  Zarówno Maciek, który nie musiał brać udziału w dogrywce bo nikt nie powtórzył jego wyczynu z eliminacji wrocławskich jak i Tomek, który był bezkonkurencyjny w akrobacji, zostali zwycięzcami w ogólnopolskiej edycji. Przed nimi kolejne wyzwanie: 1-2 maja odbędą się Mistrzostwa Świata w Red Bull Paper Wings Salzburgu w Hangarze – 7 gdzie obydwaj będą reprezentować Polskę. W mistrzostwach wezmą udział zawodnicy z ponad 50 państw świata. NJ.


 
Start