-= Klub Aloha =-

Dodaj nas na Facebook!


Menu witryny

LogowanieSkazańcy z Klubu Aloha wygrali Konkurs Lotów RedBull

„Triumf kreatywności i pozytywnej energii pomnożony przez 43!” Zdanie to najlepiej opisuje to co działo się na poznańskiej Malcie 1 czerwca. 43 ekipy rywalizowały ze sobą o miano najbardziej pomysłowych konstruktorów, których to maszyny miały nie tylko zachwycić, ale i polecieć najdalej. Loty każdej z drużyn, których machina napędzana była wyłącznie siłą własnych mięśni, zakończone wodowaniem, zapewniały niesamowite emocje.

Klub Aloha zaznaczył na Malcie także swoja obecność i to dosyć wyraźnie! Po trzech latach oczekiwań od odwołanego III Konkursu Lotów Red Bull, klubowy team Tomka ( w składzie Dominik , Dominik i Bartek) wystartował ze swoim projektem „Marzenie o wolności Alcatraz”. Wcielając się w rolę więźniów pokazaliśmy niezwykły show, wzbogacony o efekty specjalne oraz pokazy akrobatyczne, które zostało najlepiej ocenione przez komisje lotów Red Bull.

Nasz lot okazał się także najdalszym, machina przed wodowaniem pokonała 16,5 m. Niestety nie udało się polecieć dalej ponieważ nie odczepił się wózek startowy który ważył dwa razy tyle co sama machina. Aerodynamika wózka podobna do drzwi od stodoły oraz jego ciężar znacznie skróciły dystans. Więźniom jednak udało się uciec wzbogaconym o nowe doświadczenia oraz 2 pierwsze nagrody – za długość lotu oraz całokształt pomysłu. Klub Aloha doda Ci skrzydeł !

Link do strony konkursu: http://www.konkurslotowredbull.pl/

Poniżej kilka zdjęć z imprezy:


Budowa machiny była możliwa dzięki sponsorom:


konstrukcje aluminiowe


Tadeusz Hil - transport, spedycja.

Serdecznie Dziękujemy !

 
Start