-= Klub Aloha =-

Dodaj nas na Facebook!


Menu witryny

LogowanieTomek Chodyra został Mistrzem Polski w Paralotniarstwie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Paralotniarstwie są to zawody paralotniowe, w których udział biorą studenci, członkowie AZS. Nie mogło tam zabraknąć Klubu w osobie naszego pilota Tomka. Pierwsze tego typu zawody odbyły się we Wrocławiu, gdzie spotkali się wszyscy pasjonaci latania na tego typu sprzęcie. Mistrzostwa składały się z kilku etapów i konkurencji takich jak: długość lotu, celność lądowania, wyścig z paralotnią na dystans 70 m oraz zmagania wiedzy teoretycznej. W klasyfikacji indywidualnej Tomek zdobył wówczas II miejsce.

Tym razem była to 2 edycja Międzyuczelnianych Mistrzostw Polski w paralotniarstwie zorganizowanych przez AZS politechniki gdańskiej. Cała impreza odbyła się w Borsku przy współpracy szkoły paralotniowej Arka Pomarańskiego i Kamila Antkowiaka. Impreza ruszyła 5 października. Po przebadaniu przez lekarza wszystkich zawodników, zapoznaniem się z prognozą i odprawie pierwsze glajty poszły w niebo i tak już było do 7 kiedy to impreza dobiegła końca .

 Myślę, że impreza była bardzo udana. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale cieszy, że w najważniejszych momentach się przejaśniało. Ważne, że można było bezpiecznie i dużo latać. Poziom zawodników był bardzo zróżnicowany przez co totalni amatorzy mieli okazję rywalizować z bardzo dobrymi zawodnikami. To z pewnością uatrakcyjniło zawody. - powiedział Filip Koczergo z AZS PG, główny organizator zawodów.

 Panowała znakomita atmosfera. Na lotnisku w Borsku na Kaszubach mieliśmy wszystko czego potrzebowaliśmy - dodał Filip.

 Pogoda pozwoliła rozegrać 4 konkurencje. Do samego końca nie wiadomo było kto wygra. Jednak wylatane w poprzednim sezonie godziny nie poszły na marne Klub Aloha znowu na podium tym razem najwyżej ! Przed nami nie łatwe zadanie ,konkurencja nie śpi, już przygotowujemy się do 3 Międzyuczelnianych Mistrzostw Polski - Mirosławice- 3-5.10.2008.

 Pierwsze 10 miejsc klasyfikacji indywidualnej:
1. Tomasz Chodyra - KK
2. Filip Koczergo - PG
3. Paweł Niemko - PWr
4. Grzegorz Wnuk - PW
5. Monika Makowska - PG
6. Małgorzata Sulkowska - PWr
7. Tymon Mroczkowski - PW
8. Kacper Ruczyński - PG
9. Katarzyna Świątecka - PWr
10. Katarzyna Banucha - UG\


 

Poniżej znajduje się film przygotowany przez organizatorów:

 
Start